Tým, že sa zrušila skúška odbornej spôsobilosti, hlavne kolegovia, ktorí začali s taxislužbou po 1.4.2019 vo veľkej miere nevedia, čo všetko musia spĺňať, aby sa nedostali do problémov so štátnymi inštitúciami, a s tým spojenými postihmi, ktoré sú vo veľa prípadoch aj likvidačné. V tomto článku sa povenujeme povinnosti vytlačenia bločku po prijatí platby hotovosti, prípadne platby kartou cez platobný terminál, ktorý už má stále viac kolegov, a kolegýň v aute. Tu si treba uvedomiť, že aj platba platobnou kartou cez platobný terminál je podľa zákona : INÁ FORMA HOTOVOSTNEJ ÚHRADY!!!! To znamená, že je úplne jedno, či vám zákazník zaplatí platobnou kartou cez platobný terminál, alebo zaplatí v hotovosti, musíte mu vedieť vytlačiť blok o zaplatení nasledovným spôsobom:

cez zabudovaný funkčný taxameter v aute. Samozrejme, tržbu hneď zaeviduje vo VRP. ( tu je úplne jedno, či cenu vypočítal taxameter, alebo aplikácia. Tu by som chcel podotknúť, že sa to týka aj vodičov jazdiacich cez aplikácie, pretože aj ich zákazníci platia síce cez platobnú bránu aplikácie , ale platobnou kartou!!! )

veľa kolegov, kolegýň už dnes nemá namontovaný funkčný taxameter, a používa VRP…virtuálnu pokladňu .Je to bezplatná aplikácia od Finančnej správy, v ktorej je povinný každý taxikár evidovať každú tržbu hneď po ukončení jazdy. A tu chcem osobitne zdôrazniť, že ak taxikárovi zákazník platí hotovosťou, alebo platí kartou cez platobný terminál v taxíku, a z rôznych dôvodov neudá taxikárovi svoju mailovú adresu, musí mu vedieť taxikár vytlačiť bloček z VRP- virtuálnej pokladnice. To znamená, že si taxikár musí zadovážiť certifikovanú tlačiareň k VRP. Najlacnejšie tlačiarne už za 74€, s celkom dobrými referenciami od taxikárov, ktorí ich už používajú, si viete zadovážiť napríklad TU, alebo na stránke …. www. blockomat.sk

Ak si chcete pozrieť príslušný zákon, link nájdete: TU